Regioninių įmonių dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose

2014 m. birželio 3 d. Lietuvos Respublikos Seime, dalyvaujant seimo Ekonomikos komiteto narei Birutei Vėsaitei, įvyko pasitarimas dėl regioninio verslo plėtros viešuosiuose pirkimuose problemų.

Pasitarime dalyvavo CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, VPT direktoriaus pavaduotoja Sigita Jurgelevičienė. Buvo pasikeista nuomonėmis apie galimybes regionines įmones įtraukti į centralizuotą viešųjų pirkimų sistemą, praktiškai įgyvendinant nacionalinę regionų politiką. R.Černiauskas atkreipė dėmesį, kad regionuose veikiančios įmonės dažnai nėra pajėgios konkuruoti kainų srityje su didelėmis, visoje šalyje veikiančiomis įmonėmis. Jų siūlomos kainos dažnai būna aukštesnės ir jos nelaimi viešųjų pirkimų konkursų, tačiau jos turi kitų privalumų, kurie gali būti įvertinti.

Pasitarimo dalyviai pritarė nuomonei, kad visos suinteresuotos žinybos turi ieškoti sprendimų, kaip sudaryti sąlygas mažoms regioninėms įmonėms parduoti savo prekes, paslaugas, darbus per centralizuotą viešųjų pirkimų sistemą.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: