Sugalvojo, kaip pagerinti renovacijos kokybę

Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) planuoja iki metų pabaigos iš esmės atnaujinti Bendrųjų ir specialiųjų rangos darbų be projektavimo paslaugų pirkimo modulį CPO LT elektroniniame kataloge. Šis atnaujinimas bus atliktas siekiant geriau atliepti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos poreikius bei šį pavasarį priimtą naują Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo redakciją, kurioje itin daug dėmesio skiriama renovacijos darbų kokybei.
Pokytis, kurį atnešė nauja renovacijos įstatymo redakcija
Šiuo metu CPO LT administruojamame elektroniniame kataloge visus su renovacijos susijusius darbus įsigyja dauguma renovacijos administratorių. Šiemet pristatytas ir daugiabučių bendrijoms skirtas panašus elektroninis įrankis Elektroninių pirkimų centras (EPC). CPO LT elektroniniame kataloge perkančiosios organizacijos gali įsigyti įvairias paslaugas ir darbus 31-ame pirkimų modulyje. Tarp šių modulių – ir skirti renovacijos darbams: rangos darbams su ir be projektavimo, statinio projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros, statinio statybos techninės priežiūros bei statinio techninio projekto ekspertizės paslaugoms. Nuo lapkričio mėnesio įsigaliojus naujajai Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo redakcijai, žadama atkirti projektavimo ir rangos darbus – juos turės atlikti dvi skirtingos įmonės. Todėl jau šiuo metu CPO LT ruošiasi šiam pokyčiui ir atnaujina rangos darbų be projektavimo pirkimų modulį.
Bus pakeistos sutartys ir rangovų sąrašas
Kaip pasakoja CPO LT vadovas Darius Vedrickas, Bendrųjų ir specialiųjų rangos darbų be projektavimo paslaugų pirkimo modulis bus atnaujinamas iš esmės. „Bus ženkliai išplėstas ir atnaujintas pasirenkamų rangos darbų sąrašas, atnaujintos pagrindinės sutarties sąlygos, o įvykdžius viešojo pirkimo procedūras, bus atnaujintas ir tiekėjų sąrašas. Atnaujintas pirkimo modulis bus kokybiškai geresnis ir geriau atitiks tiek užsakovų, tiek Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą įgyvendinančių institucijų poreikius ir lūkesčius“, – komentuoja pašnekovas. Šiuo metu atnaujintame modulyje savo pasiūlymus norėtų pateikti jau 130 rangovų. Tačiau, kaip pažymi D. Vedrickas, pateikti kainos pasiūlymą visai darbų apimčiai bus pakviesti tik rangovai, kurių kvalifikacija atitiks nustatytus reikalavimus. Be to, siekiama pasiūlyti geriausią kainą užsakovams – t. y. gyventojams, kurių vardu rangos darbus įsigyja renovacijos administratorius. „Siekdama, kad daugiabučių namų gyventojai gautų geriausius kainų pasiūlymus, CPO LT užfiksavo kiekvienos darbų specifikacijos maksimalius įkainius („kainų lubas“). Rangovų pasiūlymai, kurių viešajame konkurse pasiūlyti įkainiai bent vienoje specifikacijoje viršys nustatytus maksimalius įkainius, nebus vertinami, tad tokie rangovai praras galimybę dalyvauti renovacijos procese per CPO LT elektroninį katalogą“, – pasakoja CPO LT vadovas.
Projektavimo ir rangos darbus atskyrė jau anksčiau
D. Vedrickas įsitikinęs, kad atnaujinus modulį pakankamas rangovų skaičius padidins konkurenciją ir lems konkurencingų kainų pasiūlą, todėl ekonominę modulio atnaujinimo naudą pajus visi dalyvaujantys Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Panašios nuomonės ir administratoriai, jau anksčiau nusprendę atskirai pirkti rangos ir projektavimo darbus. Kaip pasakoja vieno didžiausių Ukmergės renovacijos administratoriaus atstovas, Pastatų administravimo skyriaus vadovas Andrius Kalesnikas, šioje savivaldybėje pirkti projektavimo ir rangos darbus iš dviejų skirtingų tiekėjų nuspręsta dar prieš pusantrų metų. „Pamatėme, kad perkant projektavimo ir rangos darbus iš skirtingų tiekėjų ženkliai sumažėja projektavimo darbų kaina bei kyla mažiau ginčų tiek dėl tinkamiausių sprendinių, tiek dėl termoizoliacinių sluoksnių ir kitų renovacijos darbų detalių. Pastebime, kad tokiu modeliu džiaugiasi ir rangovai“, – sako pašnekovas.
Atnaujinama ir daugiau modulių
Rangos darbų be projektavimo paslaugų pirkimo modulis – ne vienintelis, kuris yra atnaujinamas šiemet. Kaip pasakoja CPO LT vadovas, pirkimų moduliai ir elektroninio katalogo funkcionalumai atnaujinami reguliariai, nuolat įtraukiami ir nauji tiekėjai. „Šiais metais jau atnaujinti Statinio techninio projekto ekspertizės bei Statinio statybos techninės priežiūros pirkimo moduliai. Be to, atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos ir daugiabučių namų savininkų bendrijų išreikštą poreikį, ateityje taip pat planuojama plėsti EPC elektroninį įrankį, papildant jį naujais pirkimo moduliais, susijusiais su Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimu“, – pasakoja D. Vedrickas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/sugalvojo-kaip-pagerinti-renovacijos-kokybe-973-858544

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: