Ūkio ministras: matome teigiamus rezultatus efektyvinant viešuosius pirkimus

Ūkio ministerijos nuoseklios ir kryptingos 2 metų pastangos efektyvinti viešuosius pirkimus, jų vykdymą centralizuojant per VšĮ CPO LT, šiandien jau duoda teigiamų rezultatų. Nuolat auga CPO LT elektroniniu katalogu besinaudojančių perkančiųjų organizacijų skaičius, per pastaruosius metus jis padidėjo beveik dvigubai – nuo 1 723 iki 3 219. CPO LT elektroninio katalogo asortimentas gerokai išplėstas – sudaryta galimybė įsigyti beveik visas organizacijos kasdienėje veikloje reikalingas prekes, paslaugas ir darbus.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, 2013 m. pradžioje CPO LT elektroniniame kataloge prekes, paslaugas ir darbus buvo galima rinktis iš 16 pirkimų grupių, o dabar grupių skaičius išaugo iki 32. „Taip pat vien per pastaruosius metus daugiau nei dukart išaugo tiekėjų, su kuriais CPO LT yra pasirašiusi preliminariąsias sutartis, skaičius. Iš 438 tiekėjų absoliuti dauguma yra mažos ir labai mažos (57 procentai) bei vidutinės (36 procentai) įmonės. Todėl galime teigti, kad centralizuojant viešuosius pirkimus Lietuvoje sudaromos palankios sąlygos juose dalyvauti ir smulkiajam ir vidutiniam verslui“, – sako ūkio ministras.

CPO LT duomenimis, vien per 2014 m. I–III ketv. CPO LT elektroniniame kataloge įvykdyta daugiau nei 9 000 pirkimų už daugiau nei 835 mln. Lt, o per visus 2013-uosius pirkimų buvo tik šiek tiek daugiau nei 5 000, o bendra jų vertė sudarė 528 mln. Lt.

Didėjantis užsakymų mastas, taip pat perkančiųjų organizacijų apklausose išsakoma nuomonė rodo, kad CPO LT elektroniniame kataloge siūlomos prekės, paslaugos ir darbai atitinka perkančiųjų organizacijų poreikius.

Pasak ūkio ministro, svarbus CPO LT indėlis matomas įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Šiandien per CPO LT elektroninį katalogą jau sudarytos sutartys dėl 665 objektų atnaujinimo, bendra sutarčių vertė sudaro beveik 500 mln. Lt. Skaičiuojama, kad per CPO LT elektroninį katalogą reikalingų darbų įsigyta beveik 6 proc. pigiau, nei planuota, ir sutaupyta daugiau nei 27 mln. Lt.

Per CPO LT elektroninį katalogą sudaryta galimybė įsigyti ne tik standartinių paslaugų ir darbų, reikalingų daugiabučių namų atnaujinimui atlikti, bet ir ypatingesnius užsakovų poreikius tenkinančių rekuperacijos sistemų, saulės kolektorių, vėjo jėgainių, taip pat geoterminio šildymo, biokuro ir dujinių katilinių įrengimo ir liftų atnaujinimo paslaugas. Nors pastaruosius darbus kol kas įsigyja tik pavieniai daugiabučiai, tikimasi, kad pastatų atnaujinimas pritaikant pažangesnes technologijas ateityje taps populiaresnis.

Artimiausiu metu CPO LT elektroninį katalogą numatoma išplėsti apsaugos paslaugų ir skalbimo paslaugų pirkimų moduliais.

Parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/geronomika/ukio-ministras-matome-teigiamus-rezultatus-efektyvinant-viesuosius-pirkimus-129-469414#ixzz3LNp2oLzU

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: