Viešieji pirkimai sveikatos sektoriuje: atrado būdą, kaip sutaupyti ir nusimesti neskaidrumo šydą 

Centralizavus sveikatos sektoriaus pirkimus siekiama, kad jie būtų efektyvesni, taupomos valstybės biudžeto lėšos, mažinama viešųjų pirkimų administravimo našta pačioms ligoninėms.

„Centralizavimas sveikatos srityje apims ketverius metus, iš jų vieni jau praėjo. 2026 metais bus centralizuojama jau 36 ligoninių bei kitų organizacijų viešieji pirkimai. Tai – labai svarbus procesas valstybei. Pirmieji buvo gana sėkmingi. Valstybė centralizavimu siekia skaidrumo, efektyvumo ir geresnių rezultatų šiam sektoriui ir šių tikslų siekti sekasi tikrai neblogai. “, – sakė CPO LT direktorė N. Andrijauskienė.

Ji pastebėjo, kad ligoninės šalyje perka labai panašius, o kartais net identiškus dalykus. Dėl šios priežasties tampa labai svarbus centralizavimas bei standartizavimas.

„Pastebėjome, kad daugelyje įstaigų susiduriama su kompetencijų stoka, taip pat užfiksavome ir vieno tiekėjo problemą. Tai – pagrindiniai dalykai, kurie ir „užtraukia“ neskaidrumo šydą. Tačiau perkant išmaniai bei siekiant konkurencijos, galima gerokai sutaupyti, kartu didinamas ir pasitikėjimas viešaisiais pirkimais apskritai“, – pasakojo pašnekovė.

Daugiau skaitykite čia: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/premium/viesieji-pirkimai-sveikatos-sektoriuje-atrado-buda-kaip-sutaupyti-ir-nusimesti-neskaidrumo-syda-96050219

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: