Viešųjų pirkimų centralizavimas: ką laimi pirkėjai ir verslas?

Nuo 2023 m. viešųjų pirkimų centralizavimas įgaus naują mastą – jis apims didžiąją dalį savivaldybėms pavaldžių įstaigų, taip pat etapais prasidės Vyriausybei pavaldžių įstaigų pirkimų centralizavimas. Ką tai reiškia viešuosius pirkimus vykdančioms perkančiosioms organizacijoms ir kaip šie pokyčiai palies verslą?

Neseniai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikimu priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo siekiama kelti viešųjų pirkimų kokybės kartelę ir taip užtikrinti, kad visuomenei būtų teikiamos geriausios kokybės paslaugos. Kitas svarbus tikslas – mažinti korupcijos apraiškas viešuosiuose pirkimuose. Dalis viešuosius pirkimus iki šiol savarankiškai vykdžiusių perkančiųjų organizacijų turi pasirinkti, kokiu keliu nuo kitų metų pirkti tai, ko nėra jau dešimtmetį nacionaliniu mastu viešuosius pirkimus vykdančios viešosios įstaigos CPO LT elektroniniame kataloge.

Savivaldos lygmenyje pasirinkimų yra bent keletas: pavesti pirkimus vykdyti savo savivaldybės įsteigtai centrinei perkančiajai organizacijai (CPO), kitos savivaldybės įsteigtai CPO arba CPO LT, kuri jau ketvirtus metus perkančiosioms organizacijoms teikia ir atskirų pirkimų pagal pavedimą vykdymo paslaugą. Kalbant apie Vyriausybei pavaldžias įstaigas, nuspręsta, kad jų viešieji pirkimai galės būti centralizuojami tik pasitelkiant CPO LT kompetencijas. Pirmoji šia pirkimų centralizavimo galimybe pasinaudojo Sveikatos apsaugos ministerija – dalis ministerijai pavaldžių įstaigų pirkimus nuo kitų metų pradžios perduos CPO LT.

Visą straipsnį kviečiame skaityti čia.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: