CPO LT dalijosi gerąja praktika kaip efektyviai vykdyti centralizuotus pirkimus

Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau – VPT) organizuotame renginyje „Viešųjų pirkimų centralizavimas: praktika ir galimybės“ CPO LT direktorė Neringa Andrijauskienė pristatė centralizuotų viešųjų pirkimų privalumus, taip pat būdus, kuriais centralizuoti pirkimai gali būti vykdomi.
Siekiant suteikti kuo daugiau informacijos perkančiosioms organizacijoms apie CPO LT siūlomas paslaugas, pranešime buvo pristatyti šie pirkimų centralizavimo būdai – elektroninis katalogas, viešųjų pirkimų vykdymas pagal atskirų perkančiųjų organizacijų pavedimus ir konsoliduoti viešieji pirkimai.
“Jau daugiau kaip 4000 perkančiųjų organizacijų prekes, paslaugas ar darbus įsigyja CPO LT elektroniniame kataloge, kurį mes nuolat plačiame, tačiau yra pirkimo objektų, kurie dėl savo specifiškumo ar išskirtinių perkančiosios organizacijos poreikių kataloge atsirasti negali. Atsižvelgiant į tai, siūlome perkančiosioms organizacijoms dalį arba visas viešųjų pirkimų procedūras pavesti vykdyti CPO LT kaip šios srities kompetencijų centrui ir džiaugiamės, kad šia galimybe naudojasi vis daugiau organizacijų.” – sako N. Andrijauskienė.
CPO LT suprasdama, kad perkančiosioms organizacijoms, ypač mažesnėms, sudėtinga išmanyti visus teisinius viešųjų pirkimų reguliavimo niuansus, taip pat dažnai trūksta žmogiškųjų resursų, siūlo pasinaudoti galimybe pirkimus vykdyti centralizuotai. Tiek įsigyjant prekes elektroniniame kataloge, tiek perkant konsoliduotai ar pavedant CPO LT vykdyti atskirą (-us) pirkimą (-us), yra efektyviau naudojami administraciniai resursai, taupomos darbuotojų laiko sąnaudos ir racionaliau naudojamos perkančiosios organizacijos lėšos.
Su pranešimu galima susipažinti čia.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: