CPO LT I pusmečio veiklos rezultatai rodo stabilų pardavimų apimčių augimą per elektroninį katalogą

„CPO LT veiklos I-ojo pusmečio rezultatai ir vėl nuteikia optimistiškai: toliau auga elektroninio katalogo pirkimų apimtys bei didėja aktyvių naudotojų skaičius“,- pristatydamas statistinius duomenis teigė direktorius Rolandas Černiauskas.
Centralizuotų viešųjų pirkimų CPO LT elektroninėje sistemoje šiuo metu registruota 3760 perkančiųjų organizacijų. Nuo metų pradžios jų skaičius išaugo 209. Kadangi CPO LT katalogas nuolat plečiasi ir perkančiosios organizacijos randa jame vis daugiau joms reikalingų prekių, natūralu, kad, lyginant su 2014 metų tuo pačiu laikotarpiu, net 30 proc. nuo 6272 iki 8163 išaugo pirkimų skaičius (1pav.). 2015 metų I-ame pusmetyje, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu periodu, sudarytų pirkimų sutarčių skaičius išaugo net 3 kartus: nuo 402 iki 1239.

1

Ne mažiau intensyviai didėjo pirkimų vertės – 23 proc. išaugo pirkimų CPO LT elektroniniame kataloge apimtys – nuo 178 mln.158 tūkst. € 2014 m. I-ąjį pusmetį iki 219 mln.183 tūkst. € 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu. (2 pav.).

Detali pirkimų analizė pagal prekių, paslaugų ir darbų modulius rodo, kad didžiausią paklausą tarp perkančiųjų organizacijų turi vaistų, elektros energijos, degalų talpyklose, statybos rangos darbai be projektavimo, projektų ekspertizės paslaugų, statinio statybos techninės priežiūros prekių, paslaugų ir darbų moduliai.

Ypač sparčiai auga vaistų ir medikamentų įsigijimas per katalogą: pirmąjį šių metų pusmetį jų nupirkta už 4 mln. 239 tūkst. € daugiau nei per 2014 metų tą patį laikotarpį. Toks ženklus centralizuoto vaistų įsigijimo augimas

2
CPO LT elektroniniame kataloge nėra atsitiktinis. Perkančiosios organizacijos praktikoje įsitikino jo privalumais ir noriai juo naudojasi.
Viešųjų ryšių kompanijos „Propagandos ministerija“ įvykdyta apklausa parodė, kad daugelis gydymo įstaigų jau neįsivaizduoja savo veiklos be CPO LT elektroninio katalogo.
„Vaistų pirkimas mums labai aktualus, reikia tikrai daug įdėti darbo ir būna nelengvi pirkimai. Tačiau perkant per CPO LT, tai pavyksta puikiai – visi džiaugiasi. Ir labai puiku, kai nusipirkti gali vos tik spustelėjęs pora kompiuterio klavišų. Įstatymiškai žiūrint, pirkimų vertės visada būna milžiniškos ir mes neišliptumėme iš konkursų, dokumentacijos“.- teigia Natalija Birkantaitė-Liachovič, NVI ( Nacionalinio vėžio instituto) viešųjų pirkimų skyriaus vyresnioji specialistė.

„Didžioji dalis produktų ar paslaugų kainų mums tinka, dėl to mes juo mielai naudojamės ir darbas mums yra palengvinamas. Mažiau viešinimų, pažymų, protokolų rašymų, mažiau dokumentų reikia pildyti. Gavai paraišką – užpildei, pažymėjai skaičius ir paleidai į gyvenimą. Belieka atsispausdinti sutartis. Mums taip yra geriau“- antrina Jolita Sapitavičiūtė, Jonavos ligoninės referentė, viešųjų ryšių specialistė.

Rolandas Černiauskas atkreipia dėmesį, kad CPO LT elektroninis katalogas ir toliau išlieka pagrindine priemone daugiabučių namų renovacijos darbams įsigyti. 2015 m. I-ąjį ketvirtį buvo šių pirkimų bumas: statybos darbams be projektavimo sudaryta dvigubai daugiau sutarčių nei 2014 metų pirmame ketvirtyje (atitinkamai 249 ir 110), o pirkimų vertės padidėjo 52 mln. 465 tūkst. €, projekto ekspertizių paslaugų pirkimai išaugo beveik tris kartus: nuo 32 2014 m. I ketv. iki 84 – 2015 m. tuo pačiu periodu, pirkimų vertės padidėjo beveik 42 tūkst. €.

2015 m. II-ame ketvirtyje statybos rangos darbų pirkimų apimtys buvo sumažėjusios. Tikėtina, kad tai lėmė daugiabučių renovacijos projektų kreditavimo problemos, kurias nurodė ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas. Labiausiai krito statybos rangos darbų su projektavimu pirkimų apimtys, net 9 mln.506 tūkst, €.

Pardavimų rezultatų analizė patvirtina, kad nauji CPO LT katalogo moduliai, pradėję veikti 2014 m. pabaigoje ar 2015 m. pradžioje yra taip pat paklausūs. Ypač populiarus tarp perkančiųjų organizacijų yra valymo paslaugų ( 1 mln.848 tūkst.€), apsaugos paslaugų (1 mln. 34 tūkst.€), skalbimo paslaugų (122 tūkst.€) moduliai.

„CPO LT veiklos I-ojo pusmečio rezultatai mus džiugina – matome, kad esame reikalingi. Todėl ir ateityje sieksime, kad Lietuvos viešasis sektorius turėtų patikimą, efektyviai veikiančią centralizuotų viešųjų pirkimų sistemą – elektroninį katalogą, kuriame būtų visos perkančiosioms organizacijoms reikalingos prekės, paslaugos ir darbai“- užtikrino CPO LT direktorius R. Černiauskas.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: