CPO LT įgyvendintas projektas „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“ – tarp geriausių šalies projektų

Projektas „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“ kartu su dar devyniais 2007-2013 m. laikotarpiu ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamais projektais pripažintas geriausiu. Tai yra projektai, kurie prisideda prie viešojo valdymo tobulinimo šalyje.

22

CPO LT, padedant įvairių sričių profesionalams, įgyvendino projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Portalo Statybunaujienos.lt iliustr.

Projekto atranka vyko trimis etapais: pirmajame etape buvo 86 projektai, į antrąjį pateko 41projektas, trečiajame – 10 projektų. Atranka buvo vykdoma pagal šešis vertinimo kriterijus: projekto tinkamumas, suinteresuotų grupių parama ir bendradarbiavimas, poveikis/rezultatai ir jų tvarumas, inovatyvumas ir pritaikomumas.

2222

CPO LT, padedant įvairių sričių profesionalams, įgyvendino projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Jo rezultatas – elektroninis pirkimų katalogas CPO IS, kurį apibūdina trys žodžiai: inovatyvu, greita, paprasta. Naujojo elektroninio katalogo būtinybę suformavo augantis centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninėje erdvėje poreikis bei didėjančios pirkimų apimtys.

Projekto vykdymo metu buvo atnaujintas ir įsigytas ilgalaikis turtas: dvi tarnybinės stotys su programine įranga; diskų saugykla; rezervinio kopijavimo juostinis įrenginys su pajungimo adapteriu; tarnybinių stočių programinės įrangos licencijos; tinklapio prototipo redagavimo programinė įranga.

Sukūrus naująją CPO informacinę sistemą, buvo parengti CPO IS saugos dokumentai; suprojektuota informacinė sistema, išanalizuotos reikalavimų bei CPO LT interneto svetainės ir CPO IS vartotojo sąsajos, sukurtas CPO LT internetinės svetainės dizainas, CPO IS vartotojo sąsajos koncepcija.

Naujosios CPO IS privalumai: paprastesnis užsakymų formavimas, kainų prognozė; paprastesnis organizacijos duomenų valdymas, sisteminimas, archyvavimas, statistikos duomenų naudojimas; konsoliduotų pirkimų ir aukcionų vykdymas; apklausų organizavimo galimybė; paprastesnis administravimas. Projekto lėšomis sukurti ir įdiegti 19 prekių, paslaugų ir darbų modulių.

Iliustracijoje – specialiame leidinyje CPO LT įgyvendintas projektas minimas kaip vienas iš geriausių. Leidiniu siekiama visuomenę, projektų rengėjus ir vykdytojus, politikos formuotojus ir įgyvendintojus supažindinti su dešimt 2007–2013 m. laikotarpiu ES struktūrinių fondų lėšomis finansuotų gerosios praktikos projektų, kurie prisidėjo prie viešojo valdymo tobulinimo Lietuvoje.

Projekto metu sukurtos 7 videoinstrukcijos katalogo naudotojams, informacinis leidinys „ Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“, surengtas viešinimo renginys – baigiamoji konferencija projekto rezultatams pristatyti. Projekto biudžetas 2013-2015 m. siekė 605 851,28 euro.

tyt

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: