CPO LT išvykstamasis seminaras Kėdainių rajono savivaldybėje

CPO LT ir 2016 metais tęsia seminarų ciklą „Kaip paprastai ir greitai vykdyti centralizuotus pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge“ Lietuvos savivaldybių ir jų įstaigų viešųjų pirkimų specialistams.

Kėdainių rajono savivaldybėje seminarą vedė CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas, direktoriaus pavaduotoja Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė. Dalyvavo Ūkio ministerijos Viešųjų pirkimų politikos skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Vedrickas.

1

Darius Vedrickas, Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, Rolandas Černiauskas

Į seminarą atvyko visų rajono seniūnijų seniūnai ir jų pavaduotojai, savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų skyriaus,   įmonių bei įstaigų specialistai. Absoliuti jų daugumą viešųjų pirkimų srityje dirba ne vienerius metus, turi šio darbo patirtį, aktyviai naudojasi CPO LT elektronine sistema centralizuotiems viešiesiems pirkimams vykdyti.

2

Virginija Vaičiulienė, Kėdainių raj. savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų skyriaus vedėja

Viešųjų pirkimų specialistai iš anksto pateikė klausimus, į kuriuos norėjo išgirsti atsakymus seminare. Rajono viešųjų pirkimų specialistus domino kaip tapti CPO IS sistemos vartotoju ir kaip joje vykdyti pirkimus nuo krepšelio formavimo iki jo pateikimo atnaujintam varžymuisi, kaip vykdyti konsoliduotus pirkimus. Seminaro dalyviams labai aktualios buvo sutarties vykdymo problemos: ar numatyta galimybė įvykus pirkimui nepasirašyti sutarties, ar galimi sutarties keitimai, ar gavus nekokybiškas prekes, nutraukus sutartį su tiekėjais privalu informuoti CPO LT ir panašūs.

Pristatydamas CPO LT administruojamą prekių, paslaugų ir darbų centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninę sistemą įstaigos vadovas R.Černiauskas detaliai atsakė į visus seminaro dalyvius dominančius klausimus. Jis ypač akcentavo perkančiųjų organizacijų ir CPO LT bendradarbiavimo svarbą keičiantis informacija apie sutarties vykdymo eigoje iškilusias problemas ir ragino pirkėjus informuoti Centrinę perkančiąją organizaciją apie iškilusias problemas.

3

Seminaro dalyviai

CPO LT direktoriaus pavaduotoja V.Vaitkevičiūtė-Daugvilė supažindino su CPO LT veiklos 2015 metų rezultatais. Didžiausi pagal vertes 5 pirkimai CPO LT kataloge (elektros energija, statybos rangos darbai su projektavimu, vaistai, degalai talpyklose, statybos rangos darbai be projektavimo) yra populiarūs ir Kėdainių savivaldybės perkančiųjų organizacijų tarpe. Šias prekes ir darbus, kaip dažniausiai centralizuotai įsigyjamus, nurodė seminaro dalyviai apklausos anketose, kuriose taip pat išsakė pageidavimus katalogo plėtrai.

Kalbėdamas apie galimybes CPO LT katalogą plėsti naujais prekių, paslaugų ir darbų moduliais, Ūkio ministerijos atstovas Darius Vedrickas pabrėžė, kad potencialių viešųjų pirkimų centralizavimo sričių analizė ir paieška yra ne tik CPO LT, bet ir Ūkio ministerijos, formuojančios viešųjų pirkimų politiką bei kuruojančios Centrinės perkančiosios organizacijos veiklą, dėmesio centre. Tačiau, anot jo, elektroniniame kataloge, visų pirma, turi būti tie dalykai, kurie reikalingi absoliučiai daugumai perkančiųjų organizacijų, nes viešųjų pirkimų centralizacija ir elektroninio katalogo administravimas turi savo kaštus ir finansiniai resursai privalo būti naudojami efektyviai.

Seminaro dalyviai buvo praktiškai supažindinti su CPO IS naudojimusi ir prekių užsakymu. Stebėdami video instrukcijas „Kaip tapti CPO IS naudotoju“ ir „ Kaip pirkti CPO IS biuro reikmenis“ viešųjų pirkimų specialistai išsiaiškino visus rūpimus klausimus, susijusius pirkimais CPO LT naujojoje informacinėje sistemoje.

Pasibaigus seminarui, CPO LT direktorius R. Černiauskas ir Ūkio ministerijos vyriausiasis specialistas Darius Vedrickas tęsė diskusiją su rajono seniūnijų atstovais jiems rūpimomis specifinėmis viešųjų pirkimų problemomis.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: