CPO logotipas

CPO LT pristatė vaistinių preparatų pirkimų konsolidavimo galimybes elektroninėje erdvėje CPO IS

CPO LT organizavo seminarą stambiausių šalies gydymo įstaigų: Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės, Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos jūrininkų ligoninės viešųjų pirkimų specialistams apie konsoliduotų centralizuotų pirkimų vykdymą Centrinės perkančiosios organizacijos elektroninėje sistemoje CPO IS.

Šalies sveikatos įstaigos nuo 2013 metų centralizuotai per CPO LT elektroninį katalogą kasmet įsigyja vaistų ir medikamentų beveik už 60 mln. eurų.
Sveikatos ministerijos inicijuoto pilotinio projekto „Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių konsoliduoti pirkimai per Centrinę perkančiąją organizaciją“ tikslas – skatinti stambiąsias šalies gydymo įstaigas vaistų ir vaistinių preparatų pirkimus vykdyti kartu su mažesnėmis ligoninėmis ir poliklinikomis. Tokiu būdu tikimąsi vienodesnių ir mažesnių kainų regionų gydymo įstaigoms, kurių poreikis medikamentams yra mažesnis ir dėl šios priežasties tiekėjai joms tuos pačius vaistus galėtų siūlyti kitokiomis kainomis, lyginant su didžiosioms ligoninėms Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
CPO LT, bendradarbiaudama su SAM, organizavo seminarą projekte dalyvaujančių 4 gydymo įstaigų: Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės, Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos jūrininkų ligoninės viešųjų pirkimų specialistams.
Konsoliduoti pirkimai nėra naujas dalykas: CPO LT elektroniniame kataloge perkančiosios organizacijos naudojasi šia galimybe vykdydamos elektros, kanceliarinių prekių, kompiuterių, judriojo ryšio pirkimus. Keletas ar net keliolika įstaigų įsigyja joms reikalingas prekes, paslaugas ar darbus kartu ir dėl „masto ekonomijos“ dažnai tiekėjų siūlomos kainos yra žymiai mažesnės, nei perkant atskirai.

1

Rolandas Černiauskas, CPO LT direktorius

CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas savo pranešime „Vaistinių preparatų viešųjų pirkimų konsolidavimo galimybės“ pristatė konsoliduotų centralizuotų pirkimų esmę, perkančiosios organizacijos– iniciatorės vaidmenį ir atsakomybės ribas, pakviestų perkančiųjų organizacijų veiksmų derinimo būtinybę, sąlygas, lemiančias tokių pirkimų sėkmę. Jis atkreipė dėmesį, kad konsoliduotų pirkimų vykdymas savaime nelemia kainų mažėjimo. Tam, kad perkančiosios organizacijos gautų norimą rezultatą, būtinas tiekėjų suinteresuotumas bei konkurencija tarp jų.
Seminaro dalyviams buvo pristatyta konsoliduotų pirkimų CPO IS vaizdo instrukcija, kurioje detaliai parodyti visi pirkimo etapai: nuo perkančiųjų organizacijų užsakymų krepšelių formavimo iki sutarčių kiekvienam pirkimo dalyviui pateikimo.
CPO LT direktorius pažymėjo, kad Centrinė perkančioji organizacija dirba viešojo sektoriaus ir savivaldos institucijoms, siekdama maksimaliai tenkinti jų poreikius viešųjų pirkimo organizavimo ir vykdymo srityje, jos veiklos prioritetas yra atsižvelgti į pirkėjų pageidavimus. Todėl ji yra pasirengusi, esant gydymo įstaigų poreikiui, sudaryti galimybę vykdyti konsoliduotus vaistų pirkimus.

2
Seminaro dalyviai 

Kartu R. Černiauskas atkreipė dėmesį, kad CPO LT nėra elektroninė parduotuvė ar prekių sandėlis, ji negamina ir netiekia prekių ir pati jų neperka. CPO LT funkcijos yra administruoti viešųjų pirkimų elektroninė erdvėje įrankį CPO IS ir sudaryti sąlygas visoms perkančiosioms organizacijoms juo naudotis, tuo pačiu sudarant sąlygas skaidriai vykdyti viešuosius pirkimus, racionaliai naudoti biudžeto lėšas.
Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Juozas Vytautas Šveikauskas pritardamas CPO LT direktoriui dėl konsoliduoto pirkimo dalyvių suinteresuotumo juos vykdyti, pasiūlė pilotiniame projekte dalyvaujančioms ligoninėms įvykdyti pirmąjį 4- 20 vaistų konsoliduotą pirkimą, kad galima būtų palyginti jo ir paprasto pirkimo kainas.
Seminaro pabaigoje CPO LT direktorius atsakė į kitus viešųjų pirkimų specialistų pateiktus jiems aktualius klausimus.

3

Juozas Vytautas Šveikauskas, SAM Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: