CPO LT rekomendacijos Perkančiosioms organizacijoms, vykdančioms Asmens higienos gaminių pirkimus elektroniniame kataloge

Viešoji įstaiga CPO LT (toliau – CPO LT), analizuodama Asmens higienos gaminių Dinaminėje pirkimų sistemoje (toliau – DPS) pastaruoju metu paskelbtų pirkimų rezultatus, pastebi, kad konkretūs pirkimai (medicininių vienkartinių veido kaukių, rankų dezinfektantų, vienkartinių antbačių (bachilų), medicininių kepurių), kuriuos Perkančiosios organizacijos skelbia, kad įsigytų būtinų priemonių kovai su COVID-19 pandemija, neįvyksta dėl sumažėjusio tiekėjų suinteresuotumo ir aktyvumo. Todėl perkančiųjų organizacijų poreikiai šioms prekėms nėra užtikrinami.
CPO LT išreiškė susirūpinimą ir, siekdama užtikrinti sklandų elektroninio katalogo paslaugų teikimą jo vartotojams – perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams, pasiteiravo aktyvių rinkos dalyvių, dėl kokių priežasčių jie neteikia pasiūlymų ir kaip ilgai šios priežastys gali lemti sprendimą nedalyvauti konkrečiuose viešuosiuose pirkimuose. Taip pat, kokias rekomendacijas CPO LT galėtų teikti Perkančiosioms organizacijoms, formuojančioms konkrečius užsakymus DPS (dėl pristatymo termino, kainos, kiekių ir pan.), kad pirkimai įvyktų ir prekės būtų pristatytos laiku.
Išanalizavusi ir apibendrinusi tiekėjų siūlymus ir rekomendacijas, CPO LT Perkančiosioms organizacijoms, formuojančioms konkretų užsakymą, rekomenduoja pasirinkti:
• 100 proc. ketinamo įsigyti objekto kiekio išpirkimą;
• trumpesnį išpirkimo laikotarpį – iki 3 mėnesių;
• užsakymo pirmojo pristatymo terminą – ne ankstesnį nei 3 savaitės. Sekantys užsakymai galėtų būti vykdomi ir per 3 dienas;
• trumpesnį atsiskaitymo už prekes terminą;
• realiai konkurencingą užsakymo biudžetą, objektyviai įvertinus rinkos situaciją dėl COVID-19 pandemijos;
• formuojamo konkretaus pirkimo vertę ne mažiau nei 100 eurų.
CPO LT tikisi, kad šios rekomendacijos padės sėkmingiau vykdyti Asmens higienos gaminių viešuosius pirkimus elektroniniame kataloge ir skatins Tiekėjus aktyviau dalyvauti juose.
CPO LT atkreipia dėmesį, kad tiekėjai apgailestauja dėl COVID–19 pandemijos metu rinkoje susiklosčiusios situacijos. Šiuo metu daugelis jų susidūrė su ypač paklausių prekių užsakymo, gaminimo, logistikos, pristatymo terminų įgyvendinimo sunkumais bei kainų augimu.
Tikimasi, kad greitu metu rinka stabilizuosis ir tiekėjai galės užtikrinti sklandų ir sėkmingą Asmens higienos gaminių prekių pasiūlą ir pristatymą Perkančiosioms organizacijoms.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: