Dėl koronaviruso metu vykdytų pirkimų sutarčių viešinimo ir nekokybiškų prekių grąžinimo

Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – VPT) išplatino pareiškimą, kad su COVID – 19 infekcija susijusios medicininės ir apsaugos priemonės daugiausia perkamos neskelbiamų derybų būdu.
Nors Viešųjų pirkimų įstatymas numato galimybę informaciją apie tokius pirkimus viešinti ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pirkimo sutarties ar preliminariosios sutarties sudarymo ar jų pakeitimo, VPT, siekdama užtikrinti aukščiausius skaidrumo standartus ir atsižvelgdama į viešąjį interesą, ragina perkančiąsias organizacijas viešinti šias sutartis nelaukiant 15 dienų termino, numatyto įstatyme.
„Esant šiai sudėtingai situacijai, visuomenė turi būti informuota kas, kokias prekes ir už kokią kainą perka, siekiant efektyviai kovoti su koronavirusu. Savalaikis informacijos pateikimas didins visuomenės pasitikėjimą viešuoju sektoriumi ir veiksmais, kurių imamasi šiuo sudėtingu laikotarpiu.“- rašoma VPT pranešime.
Taip pat VPT rekomenduoja perkančiosioms organizacijoms visose viešųjų pirkimų sutartyse nusimatyti punktą dėl nekokybiškų ir/ar brokuotų prekių, priemonių grąžinimo per nustatytą terminą atgal tiekėjui bei taikyti sankcijas už netinkamos produkcijos tiekimą. Perkančiųjų organizacijų prašoma būtinai skelbti informaciją apie nekokybišką produkciją tiekiančius tiekėjus ir ją viešinti tiek kitiems pirkimo vykdytojams, tiek priežiūrą atliekančioms institucijoms bei VPT.
Visą pranešimą skaitykite čia

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: