Pasitelkus ekspertus CPO LT elektroniniame kataloge atnaujintas endoprotezų asortimentas

Medicinos įrangos (endoprotezų) modulis CPO LT veikia nuo 2014 metų vidurio. Valstybinė ligonių kasa (VLK) parengė klubo ir kelio sąnarių techninę specifikaciją, pagal kurią gydymo įstaigoms buvo sudaryta galimybė centralizuotai įsigyti šiuos enodprotezus CPO LT elektroniniame kataloge, atsisakant ilgų viešųjų pirkimų procedūrų kiekvienoje ligoninėje. Iki 2016 metų pabaigos klubo ir kelio sąnarių pirkimui buvo sudaryta 90 sutarčių už 9 mln. 349 tūkst. 947 eurams.

Gydymo įstaigoms reikia platesnio endoprotezų asortimento
„Prieš skelbdami naują medicinos įrangos (endoprotezų) pirkimą, atlikome išsamią ligoninių poreikių analizę, bendravome su VLK ir SAM, apklausėme perkančiąsias organizacijas. Paaiškėjo, kad ligonių poreikiai endoprotezams yra daug didesni. Gydymo įstaigos pageidavo, kad per elektroninį katalogą būtų galima įsigyti įvairiausių sąnarių protezų: nuo klubo iki čiurnos sąnarių.“- sako CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.
VLK parengė technines specifikacijas, pagal kurias buvo paskelbtas tarptautinis viešasis medicinos įrangos (endoprotezų) pirkimas.
Pasiūlymus šiai medicinos įrangos grupei pateikė Lietuvos stambiausios ir žinomiausios šios srities įmonės –„Chirurgijos technologijos“, „Jonson & Jonson“, „Medicinos projektai“, „Steca“ ir kitos, iš viso 13 tiekėjų.

Pasiūlymus vertino ekspertai
CPO LT, vykdydama prekių, paslaugų ir darbų centralizuotus viešuosius pirkimus, siekia, kad elektroninėje erdvėje perkančiosios organizacijos rastų labiausiai joms aktualias ir kokybiškas prekes.
Medicinos įrangos viešuosiuose pirkimuose svarbu ne tik užtikrinti nepriekaištingą ir skaidrų procedūrų laikymąsi, bet ir siekti, kad gydymo įstaigoms būtų tiekiami kokybiški endoprotezai, nes nuo jų tiesiogiai priklauso ligonių sveikata.
„CPO LT specialistai kruopščiai patikrino kiekvieną tiekėją, jo kvalifikaciją bei siūlomus gaminius ir jų atitikimą techninei specifikacijai. Negana to, siūlomų endoprotezų ekspertiniam vertinimui buvo pasitelkti ekspertai, aukščiausios kvalifikacijos medikai, kurie pateikė profesionalias išvadas dėl kiekvieno gaminio. Ir tik po to jie pateko į mūsų elektroninį katalogą“- tvirtina įstaigos vadovas.
Atnaujintame medicinos įrangos (endoprotezų) modulyje perkančiosios organizacijos gali rinktis iš 39 pirkimo objekto dalių specialius kelio ir klubo sąnarius, peties, alkūnės, čiurnos, stipinkaulio galvos, riešinio nykščio sąnarius ir kt.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: