Perkančiosios organizacijos per CPO LT elektroninį katalogą jau gali apsirūpinti elektros energijos generatoriais

CPO LT, atsižvelgdama į vis dar įtemptą geopolitinę situaciją bei perkančiųjų organizacijų poreikį užtikrinti elektros energijos nenutrūkstamą tiekimą nelaimės, avarijos atveju, elektroniniame kataloge sukūrė elektros generatorių su pristatymu modulį, kurio galiojimo laikotarpis – 10 metų. Šio modulio dėka perkančiosios organizacijos gali greitai ir efektyviai įsigyti bet kokio galingumo elektros generatorių su pristatymu į reikiamą vietą, o tokių prekių tiekėjams yra sudarytos konkurencingos sąlygos pasiūlyti turimas prekes.

Centralizuotą generatorių pirkimą iniciavo Lietuvos Respublikos energetikos ministerija. Kartu su ministerijos bei AB Litgrid specialistais buvo nustatyti generatorių parametrai. Elektroniniame kataloge galima įsigyti bet kokio galingumo elektros generatorius, kadangi nominali galia yra nuo 0,8 kW, o viršutinė galios riba neribojama.

Įsigyjant prekes per CPO LT elektroninį katalogą perkančiosioms organizacijoms mažėja pirkimų organizavimo administracinė našta – nereikia pačioms rengti sudėtingų techninių specifikacijų ir skelbti pirkimų. Pasinaudodamos CPO LT elektroniniu katalogu perkančiosios organizacijos turi galimybę pasirinkti mažiausios kainos arba kainos ir kokybės santykio kriterijų. Taip pat, įvertinant tai, kad elektros generatorių tiekimo grandinės trūkinėja visoje Europoje, sudaryta galimybė rinktis prekių pristatymo terminą 2-6 mėn. intervale. 

Tiekėjams užtenka pateikti paraišką

Siekiant užtikrinti kuo didesnį tiekėjų aktyvumą ir konkurenciją, centralizuotame elektros generatorių pirkime nėra taikomi tiekėjų kvalifikacijos reikalavimai. Tiekėjai, norėdami dalyvauti konkrečiuose pirkimuose, turi pateikti tik paraišką ir reikiamus dokumentus dėl priėmimo į dinaminę pirkimų sistemą (DPS), o vėliau – techninių specifikacijų atitikties dokumentus dėl konkrečių siūlomų prekių patvirtinimo CPO LT elektroniniame kataloge.

Modulyje šiuo metu jau yra registruoti 7 tiekėjai, tačiau laukiama ir daugiau prisijungiančiųjų per visą DPS galiojimo laikotarpį, kuris numatytas iki 2032 m. lapkričio 1 d. CPO LT nuolat stebės rinkoje esančią situaciją ir, esant poreikiui, esamas technines specifikacijas tobulins arba kurs naujas, kad įsigyjamos prekės kaip galima daugiau atitiktų perkančiųjų organizacijų poreikius.

Modulio informacija čia: katalogas.cpo.lt

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: