Saugūs mobilieji telefonai ir kompiuteriai atnaujintuose elektroninio katalogo moduliuose

CPO LT, reaguodama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtas Viešųjų pirkimų įstatymo ( toliau – VPĮ)  92 str. 13,14,15 dalių nuostatų įgyvendinimo  rekomendacijas, ėmėsi priemonių, kad jos administruojamame elektroniniame kataloge perkančiosios organizacijos, veikiančios gynybos srityje, valdančios ypatingos svarbos infrastruktūrą ar laikomos nacionaliniam saugumui užtikrinti strategiškai svarbių ūkio sektorių dalimi, ar įrašytos į Saugiojo tinklo naudotojų sąrašą, kompiuterinę įrangą ir ryšio priemones įsigytų tik iš patikimų tiekėjų.

Atkreiptinas dėmesys, kad šiame prekių ir paslaugų segmente, be šalių agresorių – Baltarusijos Respublikos ir  Rusijos Federacijos su jos kontroliuojamomis teritorijomis (aneksuotu Krymu, Padniestrės teritorija, Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijos), prie nepatikimų tiekėjų priskiriama ir Kinijos Liaudies Respublika (išskyrus Taivano provinciją).

Perkančiųjų organizacijų, kurių įsigyjamoms prekėms taikomi padidinto saugumo reikalavimai,  CPO LT elektroniniame kataloge yra keli šimtai. Kad saugumo reikalavimai nebūtų kliūtis  įsigyjant mobiliuosius telefonus ar kompiuterius naudojantis elektroniniu katalogu, CPO LT atnaujina Kompiuterinės įrangos  ir Mobiliųjų telefonų bei šių prekių nuomos, Biuro įrangos ir spausdintuvų modulius,sukurdama šioms perkančiosioms organizacijos atskirą pirkimo platformą, kurioje nebus nepatikimų valstybių gaminamų prekių.Perkančiosios organizacijos, pagal savo veiklos pobūdį nepriskirtinos prie aukščiau nurodytų, ir toliau galės pirkti prekes iš visų moduliuose registruotų tiekėjų.

CPO LT iš anksto informuos perkančiąsias organizacijas, kai bus atnaujinti šie moduliai.

Kilus klausimų, prašome kreiptis į Karolį Baryzą, CPO LT Informacinių ir komunikacinių technologijų pirkimų grupės vadovą, tel. 8 666 29167, el. paštu [email protected]

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: