Statinio statybos techninės priežiūros paslaugų modulis atnaujintas atsižvelgiant į perkančiųjų organizacijų pageidavimus

Informuojame, kad nuo 2017 m. rugsėjo 15 d. CPO LT administruojamame elektroniniame kataloge atnaujintas statinio statybos techninės priežiūros paslaugų modulis (https://2007.cpo.lt/kategorijos/st_technine_prieziura/).

Kaip ir anksčiau, perkančiosios organizacijos galės įsigyti dvejopas – statinio statybos techninės priežiūros ir FIDIC inžinieriaus paslaugas. Atnaujintame modulyje pirkimo objektas yra suskirstytas į 3 dalis pagal statybos skaičiuojamųjų kainų nustatymo normatyvuose taikomus intervalus ir yra suvienodintas su kitų techninių statybos paslaugų modulių (Statinių projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugos bei statinio projekto ekspertizės paslaugų) pirkimo objektų skirstymu. Informacijos unifikavimas perkančiosioms organizacijoms padės paprasčiau ir lengviau pildyti užsakymus.

Atnaujintame modulyje 39 proc. išaugo paslaugos tiekėjų skaičius: nuo 23 iki 32, paslaugas teiks ne tik Lietuvos, bet ir viena Vokietijos įmonė. Taigi, konkurencija iš tikrųjų bus labai intensyvi ir užsakovai gali tikėtis tikrai gerų kainų.

CPO LT, bendradarbiaudama su Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, atnaujintame statinio statybos techninės priežiūros paslaugų modulyje numatė saugiklius, ribojančius užsakymų skaičių vienam tiekėjui. Įmonė negalės prisiimti įsipareigojimų daugiau nei 9 objektams vienam techniniam prižiūrėtojui. Pasiekus šį rodiklį, tiekėjas privalės įgyvendinti ankstesnes sutartis ir tik po to vėl galės dalyvauti atnaujintuose varžymuose dėl naujų užsakymų.

Perkančiosios organizacijos praktiniuose seminaruose bei anketose pageidavo, kad būtų kontroliuojamos tiekėjų galimybės teikti paslaugas. Pasitaiko atveju, kai įmonės dalyvauja visuose skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose ir sudaro vienu metu net kelias dešimtis sutarčių, ženkliai viršijančių jų pajėgumus. Taip nukenčia teikiamų paslaugų kokybė, nesilaikoma nustatytų terminų ir pan.

CPO LT administruojamame kataloge statybos techninės priežiūros paslaugų modulis veikia nuo 2013 metų ir yra paklausus tarp perkančiųjų organizacijų:
2013m. įvyko 244 pirkimai už 0,70 mln.€;
2014 m. atitinkamai: 523 pirkimai  už 1,88 mln.€;
2015 m. – 738 pirkimai už 1,99 mln.€;
2016 m. – 488 pirkimai už 0,75 mln.€;
2017 m. I-ąjį pusmetį – 237 pirkimai už 0,36 mln.€.

Kviečiame perkančiąsias organizacijas statinio statybos techninės priežiūros paslaugas įsigyti per CPO LT elektroninį katalogą ir taip taupyti lėšas ir administracinius resursus.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: