Statybininkų iš užsienio įsivežti nereikės, nes CPO LT renovuoti daugiabučiams surado ir atrinko net 311 Lietuvos statybos įmonių

CPO LT elektroniniame kataloge pradėjo veikti atnaujintas modulis projektavimo paslaugoms ir rangos darbams atskirai bei rangos darbams kartu su projektavimo paslaugomis įsigyti. Šios pasiūlos kokybiniai ir kiekybiniai rezultatai pranoksta drąsiausias prognozes. Pasirašytos preliminarios sutartys su 311 Lietuvos statybos  įmonių.

2013 metais, kai CPO LT pradėjo vykdyti centralizuotą daugiabučių namų renovacijos darbų pirkimą per elektroninį katalogą, rezultatai buvo žymiai kuklesni – vos 61 statybinė organizacija siūlė  savo paslaugas. Centralizuoto renovacijos darbų pirkimo oponentai abejojo, ar CPO LT sugebės pritraukti didesnį tiekėjų skaičių, tvirtino, kad nei pirkėjams, nei pardavėjams toks renovacijos vykdymo modelis nėra patrauklus, o Lietuvos statybinėms organizacijoms ekonomiškai nenaudinga dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Ir darydavo išvadą, kad nieko kito nelieka, kaip vykdyti renovaciją įsivežant statybininkus iš užsienio.

CPO LT sugebėjo susidoroti su šiuo iššūkiu ir išspręsti tiekėjų problemą, – daugiau nei 5 kartus padidėjo rangovų skaičius, – tikriausiai visi suspėjo įsitikinti, kad CPO LT skelbiami viešieji pirkimai yra vykdomi skaidriai, teisingai, čia neegzistuoja „pažinčių“ „giminių“ teisė ar kiti neteisėti, nesąžiningi veiksmai, kurie diskredituotų pačią konkurso esmę.

CPO LT ne mažiau svarbu, kad renovacijos darbus atliktų tik kvalifikuotos ir patikimos organizacijos. Todėl rengiant atnaujintą modulį statybinės įmonės buvo lyginamos tarpusavyje pagal kvalifikacinius, ekonominius finansinius atrankos kriterijus. Atliktas tiekėjų reitingavimas, jų kvalifikacija įvertinta balais ir sudaryta Lietuvos statybininkų kvalifikacinė eilė. Tai ne tik objektyvus jų įvertinimas, bet ir paskata įmonėms siekti geresnių rezultatų, lygiuotis į lyderius. Ši informacija labai svarbi pirkėjams, kurie, įsigydami renovacijos darbus per CPO LT elektroninį katalogą, nepirks „katės maiše“ ir bus ramūs, kad statybininkų kvalifikacija patikrinta, todėl darbai bus atliekami kokybiškai.

Pirkėjai, daugiabučių namų bendrijos, vis labiau pasitiki CPO LT elektroniniu katalogu, nors daugiabučių savininkams (privatiems subjektams) privalomumo renovacijos darbų pirkimus per centrinę perkančiąją organizaciją vykdyti nebėra nuo 2013 m. pabaigos, per CPO LT katalogą nuperkama dvigubai daugiau nei tuomet, kai buvo privaloma. Per 2013 metų aštuonis mėnesius (kai buvo privaloma pirkti per CPO LT) sudaryta sutarčių dėl 201 objekto (vidutiniškai dėl 25 per mėnesį), per 2014 metų pirmą pusmetį – jau dėl 313 objektų (vidutiniškai dėl 52 per mėnesį).

Pirkėjai, pirkdami renovacijos darbus ir paslaugas per CPO LT katalogą jau sutaupė virš 25 mln. Lt, t.y. rangos darbus įsigijo vidutiniškai apie 6 proc. pigiau, nei planavo.

CPO LT

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: