Tiekėjų dėmesiui: net 100 mln. Eur skirta energinį efektyvumą didinančioms ir kt. priemonėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pernai gruodį paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams atnaujinti. Šiuo kvietimu skirta 100 mln. eurų suma statybos rangos darbų pastato energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms pastato atnaujinimo priemonėms. Energinio naudingumo sertifikatas ir investicijų planas yra vieni iš dokumentų, reikalingų perkančiosioms organizacijoms teikiant paraišką paramai gauti, tad kviečiame tiekėjus prisijungti prie investicijų planų ir energinio naudingumo sertifikatų rengimo paslaugų modulio ir atliepti išaugusią šių paslaugų paklausą.

CPO LT elektroniniame kataloge investicijų planų bei energinio naudingumo sertifikatų rengimo paslaugas teikia 19 tiekėjų, tačiau šios paslaugos šiuo metu yra itin paklausios ir esamų tiekėjų pajėgumų patenkinti perkančiųjų organizacijų poreikių nebeužtenka. Šis CPO LT el. katalogo modulis veikia dinaminės pirkimų sistemos (DPS) principu, todėl tiekėjai prie katalogo gali prisijungti bet kada iki DPS veikimo pabaigos – 2025 m. gruodžio 10 dienos.

Tiekėjai laukiami jau dabar

Prie šio el. katalogo modulio prisijungti norintiems tiekėjams keliami kvalifikaciniai reikalavimai priklauso nuo kategorijos, kurioje teikti paslaugas nori tiekėjas.

Jei tiekėjas jungiasi prie 1 ir 4 kategorijos (Investicinių planų rengimo paslaugos), privalo turėti ne mažiau kaip vieną specialistą, turintį teisę teikti reikiamas paslaugas, t. y., rengti pastatų investicijų planus ir kad specialistas būtų tinkamai ir laiku įvykdęs bent vieną tokių paslaugų teikimo sutartį (parengęs bent vieną pastatų investicijų planą).

Jei tiekėjas jungiasi prie 2 ir 5 kategorijos (Energinio naudingumo sertifikatų rengimo paslauga), privalo turėti ne mažiau kaip vieną specialistą, turintį teisę teikti reikiamas paslaugas, t. y., rengti pastatų energinio naudingumo sertifikatus ir kad šis specialistas būtų tinkamai ir laiku įvykdęs bent vieną tokių paslaugų teikimo sutartį (parengęs bent vieną energinio naudingumo sertifikatą).

Jei tiekėjas jungiasi prie 3 ir 6 kategorijos (Investicinio plano ir energinio naudingumo sertifikatų rengimo paslauga), privalo turėti ne mažiau kaip vieną specialistą, turintį teisę teikti reikiamas paslaugas, t. y., rengti pastatų investicijų planus ir energinio naudingumo sertifikatus ir kad siūlomas  specialistas būtų tinkamai ir laiku įvykdęs  bent po vieną tokių paslaugų teikimo sutartį (parengęs bent po vieną pastatų energinio naudingumo sertifikatą ir investicijų planą).

Yra taikomas „žaliasis“ kriterijus 4, 5 ir 6 kategorijoms: tiekėjas privalo būti įdiegęs aplinkos apsaugos vadybos sistemą pagal EN ISO 14001 arba lygiavertį standartą. 

Daugiau informacijos apie investicijų planų bei energinio naudingumo sertifikatų rengimo paslaugų modulį: katalogas.cpo.lt

APVA kvietimo pabaiga – 2023 m. balandžio 14 d. Plačiau apie kvietimą:

https://modernizuok.apva.lt/apie-naujienos/nuo-siandien-apva-priima-paraiskas-seniems-daugiabuciams-atnaujinti:121

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: