Ugdymo įstaigų maitinimas: išspręsta opi problema

Nors vasaros sezonas dar tik įpusėjo, ugdymo įstaigos jau ruošiasi artėjantiems mokslo metams. Vienas iš didžiausių ugdymo įstaigoms kylančių iššūkių – pasirinkti maitinimo paslaugų tiekėją. Todėl centrinė perkančioji organizacija VšĮ CPO LT, atsižvelgdama į didelį tokių paslaugų poreikį rinkoje, sukūrė elektroninio katalogo modulį, kuriame ugdymo įstaigos gali automatizuotai užsakyti mokamo, nemokamo ir papildomo maitinimo paslaugas ir taip ženkliai sumažinti administracinę naštą pačioms organizuoti tiekėjų atrankas.

„Moksleivių maitinimo paslaugų įsigijimas kiekvienai ugdymo įstaigai kelia nemažai iššūkių, nes ne visada pakanka vidinių kompetencijų kokybiškai parengti technines specifikacijas, pirkimo dokumentus ir sklandžiai įvykdyti viešojo pirkimo procedūras. Taip pat kyla problemų su tiekėjais, kurių teikiamos paslaugos netenkina užsakovų, nes neatitinka griežtai reglamentuojamų kokybės reikalavimų. Maitinimo paslaugų centralizavimas, tikime, bus didelė pagalba ugdymo įstaigoms, kurios galės CPO LT elektroniniame kataloge jas įsigyti per kelias darbo dienas ir būti užtikrintos, kad paslaugos atitiks joms keliamus reikalavimus“, – sako Neringa Andrijauskienė, VšĮ CPO LT direktorė.

Lankstumas ir įvairovė

CPO LT elektroniniame kataloge, atsižvelgiant į tris amžiaus grupes (4-7 metų, 6-10 metų ir 11 metų bei vyresnių vaikų) ugdymo įstaigos gali įsigyti maitinimo ir, pagal poreikį – papildomo maitinimo, t. y. šaltų, šiltų užkandžių tiekimo paslaugas. Tiekėjai privalės teikti paslaugas pagal pavyzdinius valgiaraščius, sudarytus 15-os dienų laikotarpiui, ir galės juos keisti, pildyti ar tikslinti suderinę su perkančiąja organizacija, laikydamiesi teisės aktų, reglamentuojančių mokinių maitinimą, reikalavimų. Siekiant formuoti vaikų ir jaunimo sveikos gyvensenos ir maitinimosi įgūdžius, ugdyti patriotiškumą, puoselėti lietuviškas tradicijas, ugdymo įstaigos taip pat gal įsigyti maitinimo paslaugas pagal tematiką, pvz., kalendorinės datos, šventės ir pan.
Tiekėjai, varžydamiesi dėl užsakymo, teiks mokamo ir papildomo maitinimo bei laisvai pasirenkamo komercinio, tiekėjo siūlomo patiekalo įkainių pasiūlymus paslaugai, apimančiai maisto produktų ir žaliavų kainas bei patiekalų gamybos išlaidas. Įsigydamos maitinimo paslaugas, perkančiosios organizacijos pagal poreikį pateiks tiekėjams nemokamo maitinimo įkainius ir (arba) maksimaliai priimtinus mokamo maitinimo įkainius.
Perkančiosios organizacijos gali lanksčiai, pagal savo realius poreikius, įsigyti paslaugą per sutarties galiojimo laikotarpį išpirkdamos nuo 50 iki 100 proc. jos vertės. Taip pat pirkimo sąlygose yra numatyta galimybė perkančiosioms organizacijoms pasirinkti įvairias atsiskaitymo su tiekėju formas, pvz., grynaisiais, negrynaisiais pinigais bei mažiausios kainos, kainos ar sąnaudų ir kokybės kriterijus.

Skatina verslą dalyvauti

„CPO LT, centralizuodama maitinimo paslaugų ugdymo įstaigoms viešuosius pirkimus, siekia ne tik padėti ugdymo įstaigoms, bet ir skatinti vietos verslininkus, visų pirma, smulkaus ir vidutinio verslo atstovus, aktyviai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir teikti kokybiškas maitinimo paslaugas savo miesto, rajono mokykloms. Rengdami šį modulį mūsų specialistai aktyviai bendravo su potencialiais tiekėjais dėl techninės specifikacijos ir pirkimo dokumentų bei atsižvelgė į jų konstruktyvias pastabas, kad šis pirkimas būtų patrauklus verslui ir skatintų aktyviai varžytis dėl užsakymų“, – akcentuoja N. Andrijauskienė.

Šis modulis kurtas bendradarbiaujant kartu su Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis ir kitomis vaikų maitinimą prižiūrinčiomis institucijomis. Plačiau apie modulį čia

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: