Ūkio ministerija apie CPO LT.

Viešajai įstaigai CPO LT (toliau – CPO LT)  atlikus naujus viešuosius pirkimus, daugiau kaip 5 kartus padaugėjo statybos įmonių, dalyvaujančių atnaujintuose statybos darbų su projektavimu ir be projektavimo varžymuose CPO LT elektroniniame kataloge. Be to, išplėstas ir per CPO LT elektroninį katalogą galimų įsigyti darbų asortimentas – nuo šiol paprasčiau ir greičiau bus galima įsigyti ir atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimo, liftų atnaujinimo ir dujinių katilų įrengimo darbus.

„Esu tikra, kad išplėsta darbų apimtis ir padidėjęs tiekėjų, kurie elektroniniame kataloge varžysis dėl kiekvieno konkretaus daugiabučio namo atnaujinimo, skaičius prisidės prie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) kokybės ir spartos. Žinoma, galutinį rezultatą lems ir užsakovo gebėjimas tinkamai kontroliuoti sutarties vykdymą“ – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Pasak ūkio viceministrės, per CPO LT elektroninį katalogą jau galima įsigyti ir projektavimo paslaugų, kurias išreiškė norą teikti net 35 Lietuvos projektavimo įmonės. Papildžius CPO LT elektroninį katalogą projektavimo paslaugomis, šiuo metu per šį katalogą galima įsigyti visas paslaugas ir darbus, reikalingus daugiabučio namo atnaujinimui (modernizavimui) vykdyti – bendruosius ir specialiuosius rangos darbus su ir be projektavimo, techninę priežiūrą, techninio projekto ekspertizę, investicinius planus, energetinio naudingumo sertifikatus, energijos vartojimo auditų parengimo paslaugas.

„Norėtume atkreipti daugiabučių namų savininkų bendrijų ir projektų administratorių dėmesį, kad naudojimasis CPO LT elektroniniu katalogu nieko nekainuoja. Be to, vykdant reikalingus pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą sutaupoma lėšų – statybos darbai įsigyjami vidutiniškai 6 proc. pigiau, nei planuota, – pabrėžia R. Noreikienė. – Svarbu pažymėti ir tai, kad vykdant pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą pirkėjams patiems nereikia rengti pirkimų dokumentų, sutrumpėja pirkimų procedūros, taupomi žmogiškieji ištekliai, panaikinta apskundimo galimybė ir viskas vyksta visiškai skaidriai – laimėtojas išrenkamas ir pirkimo sutarties duomenys užpildomi automatiškai, t. y. elektroniniu būdu.“

Siekdama prisidėti prie lankstaus, skaidraus, nepertraukiamo ir spartaus daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) proceso, Ūkio ministerija kartu su viešąja įstaiga CPO LT nuolat analizuoja daugiabučių namų savininkų bendrijų ir projektų administratorių poreikius, suinteresuotų institucijų teikiamas pastabas ir pasiūlymus bei tobulina esamus daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbų ir paslaugų pirkimo modelius CPO LT elektroniniame kataloge. Aplinkos ministerija pagal kompetenciją rengia daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti) skirtų darbų ir projektavimo paslaugų pirkimų technines specifikacijas.

Daugiabučių namų atnaujinimo statybos darbus per CPO LT elektroninį katalogą galima įsigyti nuo 2013 m. balandžio mėn. Iki šios dienos įvykdyti 322 pirkimai, įsigyti 523 pastatų atnaujinimo darbai už daugiau nei 370 mln. Lt, o iš planuoto biudžeto sutaupyta daugiau nei 25 mln. Lt.

Ūkio ministerija apie CPO LT.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: