CPO LT tikslas – nuo 2023 m. vykdyti tik “Žaliuosius” viešuosius pirkimus

Šiandien vykstančiame nuotoliniame susitikime su tiekėjais CPO LT pristatė katalogo modulių “Žalinimo” planą. Kas? Kada? Kaip?.
Nuo liepos 1 d. įsigaliojęs vyriausybės nutarimas dėl Žaliųjų pirkimų tikslų nustatymo bei jų įgyvendinimo priemonių ypač aktualus CPO LT, kuri jau dabar yra viena iš lyderių vykdant žaliuosius viešuosius pirkimus. 2021 m. III ketv. elektroniniame kataloge jų vertė pasiekė 41 proc..
Tačiau CPO LT sau kelia dar ambicingesnį uždavinį – 2023 m. pasiekti, kad elektroniniame kataloge vykdomi viešieji pirkimai 100 proc. būtų žalieji, nes būtent per juos valstybė, įsigydama viešosioms funkcijoms vykdyti būtinas prekes, paslaugas ir darbus, gali spręsti klimato kaitos stabdymo, tvaraus vartojimo, gamtos išteklių tausojimo problemas.
Renginio dalyviams pranešimus skaitė CPO LT komanda ir Arnas Liauksminas, Darniųjų pirkimų teisinio reglamentavimo ekspertas, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ teisininkas. Verslo atstovai susipažino su modulių, kuriuose jie yra tiekėjai, „žalinimo“ kryptimis ir eiga. Taip pat buvo diskutuojama apie verslo galimybes tiekti produktus, atitinkančius aplinkos apsaugos reikalavimus. Aktyvus tiekėjų dalyvavimas renginyje rodo, kad jiems labai aktualu iš anksto susipažinti su naujais techninių specifikacijų ir kitais reikalavimais, įgyvendinant 2022 m. CPO LT elektroninio katalogo modulių „Žalinimo“ planą.
Su CPO LT moduliu „Žalinimo“ planu susipažinti čia.

Pranešimų skaidrės: IT moduliai (1 kamb.),paslaugų moduliai (2kamb.), statybų skyriaus moduliai (4 kamb.), sveikatos skyriaus moduliai (1 pranešimas; 2 pranešimas) (5 kamb.)

 

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: