„Skaidrumo akademijos“ renginyje pristatyta CPO LT korupcijos prevencijos patirtis

Lapkričio 29 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotas nuotolinis renginys „Skaidrumas pirkimo inicijavimo etape“ skirtas aptarti korupcijos pasireiškimo galimybę bei jos eliminavimą vienoje rizikingiausių šiuo pažiūriu veiklų – viešuosiuose pirkimuose.
Renginyje pranešimus skaitė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), STT ir CPO LT atstovai. Juose ypač akcentuojama ne tik viešųjų pirkimų specialistų kompetencijų reikšmė, bet ir profesinio sąžiningumo ugdymo svarba.
Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė, CPO LT direktoriaus pavaduotoja, pranešime „CPO LT – skaidrūs viešieji pirkimai“ akcentavo, kad elektroninis katalogas, dėl jame vykstančių automatinių viešojo pirkimo procesų virtualioje erdvėje, yra vienas iš stipriausių įrankių kovoje su korupcija viešuosiuose pirkimuose. Pranešėja supažindino renginio dalyvius su naujų modulių kūrimo procesu, ypač pabrėždama jame glaudų bendradarbiavimą su perkančiosioms organizacijomis ir tiekėjais bei ekspertų telkimą šiam darbui.
Siekiant užtikrinti skaidrų pirkimo inicijavimo vykdymą, kuris laikomas labiausiai rizikingu korupcijos pasireiškimo atžvilgiu, CPO LT naudojamos tokios priemonės: perkančiųjų organizacijų iniciatorių kompetencijos didinimas, procesų standartizavimas, auditavimas, ekspertinis vertinimas.
Su pranešimu galima susipažinti čia.

Sužinokite pirmieji

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškį, kad gautumėte naujausią informaciją:

bei sekite mus socialinėse medijose: